пʼятниця, 28 жовтня 2016 р.

Що таке сугестія?



Навіювання (сугестія, від лат. Suggestio) – психологічний вплив на свідомість людини при якому відбувається некритичне сприйняття переконань. Навіювання може призводити до появи у людини окрім  її волі і свідомості, певного стану ( бадьорості, впевненості), почуття (, страху), відношення (до об'єкту, до самого себе, до свого стану), або тяги до скоєння людиною вчинків, безпосередньо не прийнятних  норм і принципів діяльності.
Об'єктом навіювання Може бути як окрема людина, так і групи, колективи, соціальні прошарки (феномен масового навіювання). Психологічні механізми навіювання значною мірою лежать у сфері несвідомого.


Індивідуальне і масове навіювання – один із регуляторів людських взаємин. На активне навіювання опираються деякі прийоми у вихованні, рекламі. Навіювання є основним засобом формування віри і релігійних переконань, а також одним з психологічних механізмів появи конформізму.

4 коментарі:

  1. чи існує різниця між навіювання та сугестією, чи ці поняття синонімічні?

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дані поняття є синонімічними. Також можемо навести такі синоніми як переконання, навіювання певного емоційного стану, гіпноз, і т.д.

      Видалити
  2. Які на вашу думку, плюси та мінуси використання "Сугестивного методу" підчас навчання іноземної мови (англійська)

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за питання. На мою думку, перевагою сугестивного методу є те, що навчання проходить у двох планах — свідомому та підсвідомому, в яких діють обидві півкулі головного мозку, а це дає оптимальний результат. Недоліком є факт того, що використання даного методу є доцільним лише на початку вивчення нової теми.

      Видалити